Anunt public privind luarea deciziei etapei de incadrare

JUDETUL BOTOSANI-CONSILIUL JUDETEAN titular al proiectului: Elaborare documentatie tehnico-economica faza SF pentru obiectivul de investitii: „Conducta de aductiune apa potabila Hanesti-George Enescu, judetul Botosani” anunta publicul interesat asupra luarii deciziei etapei de incadrare de catre Agentia pentru Protectia Mediului Botosani, in cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul: Elaborare documentatie tehnico-economica faza SF pentru obiectivul de investitii: „Conducta de aductiune apa potabila Hanesti-George Enescu, judetul Botosani”, propus a fi realizat in comunele: Hanesti, Vlasinesti, Stiubieni, Vorniceni, Cordareni, George Enescu si orasul Saveni, judetul Botosani.

Proiectul deciziei de incadrare si motivele care o fundamenteaza pot fi consultate la sediul Agentiei pentru Protectia Mediului Botosani din municipiul Botosani, Bulevardul Mihai Eminescu, nr.44, Botosani, judetul Botosani, in zilele de L-J, intre orele 8-16:00, precum si la urmatoarea adresa de internet http://apmbt.anpm.ro.

Publicul interesat poate inainta comentarii/obsvervatii la proiectul deciziei de incadrare in termen de 10 zile de la data publicarii anuntului pe pagina de internet a autoritatii competente pentru protectia mediului.