Solicitare de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: „Modernizarea infrastructurii rutiere de drum județean DJ 282 dintre localitățile: Hănești, Vlăsinești, Drăgușeni, Coțușca, Rădăuți-Prut cu conectivitate direct la Vama transnațională Rădăuți-Prut cu Republica Moldova”

JUDEȚUL BOTOŞANI anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul: „Modernizarea infrastructurii rutiere de drum județean DJ 282 dintre localitățile: Hănești, Vlăsinești, Drăgușeni, Coțușca, Rădăuți-Prut cu conectivitate direct la Vama transnațională Rădăuți-Prut cu Republica Moldova” propus a fi amplasat în orașul Săveni și comunele Hănești, Vlăsinești, Drăgușeni, Coțușca, Rădăuți-Prut, județul Botoşani.

Informaţiile privind proiectul propus pot fi consultate la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Botoşani Bd. Mihai Eminescu nr.44, jud. Botoşani, în zilele de luni – vineri, între orele 8.00 – 16.00.

Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul Agenţiei pentru Protecţia Mediului Botoşani.