ANUNȚURI COMUNICATE DE PRESĂ

Președintele Consiliului Județean, Doina Federovici, prezentă la bilanțul ISU Botoșani

Președintele Consiliului Județean Botoșani, Doina Federovici, a participat astăzi la ședința de bilanț a Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Nicolae Iorga” Botoșani și a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență. Cu această ocazie, Doina Federovici i-a felicitat pe angajații ISU pentru profesionalismul de care dau dovadă.

„Inspectoratul pentru Situații de Urgență este o instituție definitorie pentru noi, ca societate. Pompierii, cum sunt cunoscuți angajații ISU de către majoritatea populației, reprezintă o ultimă instanță pentru botoșăneni. Ei sunt speranța celor ce trec prin momente de cumpănă, iar rezultatele muncii lor, sintetizate în datele statistice prezentate în bilanț de către domnul colonel dr. ing. Cristian Amarandei, demonstrează pe deplin rolul important pe care-l îl au în comunitate. Felicitări și mult succes în continuare!”, este mesajul transmis de Doina Federovici, președintele Consiliului Județean Botoșani.